Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?
19-11-2019, Saat: 23:35,
#1
Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?
Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı? Diskus balıklarınızın başlangıçtan beri sağlıklı kalması için yeterli düzenlemeye dikkat etmelisiniz. Özellikle yeni kullanılmış balıklar stresten mustariptir ve bitki yaprakları altında veya bitki bölgelerinin arkasında yeterli koruma sağlar. Bitkileri seçerken, 32 ° C’ye kadar su sıcaklıklarına dayanabileceklerinden emin olun. Örnekler arasında Anubias, Echinodorus, Vallisneria, Cryptocoryne ve Microsorum bulunur. Bunları çok sıkı yerleştirmeyin. Aksi halde yemek kalıntıları ve dışkılar arasında birikir. Bu, bakımı zorlaştırır ve su gereksiz yere yük biner.
Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?
null
Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?

Midye çiçekleri ve kurbağa ısırıkları gibi yüzen bitkiler ışığı ıslatır ve ortamı discus balıklarınız için daha uygun hale getirir. Pelvisin in vitro bitkilerle ekilmesi de önerilir. İstediğiniz boyuta ulaşana kadar burada biraz sabır gerekir. Fakat mümkün olan en büyük güvenlik ile patojenlerin girişini önlersiniz.

Dekorasyon olarak kökler iyi bir görünüm sağlar ve diskus bunu bir geri çekilme olarak kullanabilir. Çürüme ve yumuşak noktaları düzenli olarak kontrol etmelisiniz, aksi takdirde zararlı maddeler açığa çıkabilir. Moorkienwurzeln kesinlikle çürümez, çünkü onlar humik asitlerle bataklıktaki kökeni tarafından emdirilirler. Fingerholzwurzeln çok uygundur. Ayrıca onları havuzun üstünden asabilirsiniz. Bu harika görünüyor ve discus çiklit korumasını sunuyor!

Besleme

Diskus balıkları çeşitli ve sağlıklı bir diyete ihtiyaç duyar. Sağlıklı ve formda kalmak için buna bağlı. Çünkü iyi beslenmeyle, eksiklikleri önleyebilir ve daha iyi bir su kalitesi yaratabilirsiniz. Küçük porsiyonlarda günde birkaç kez besleyin. Diskin kısa bir sindirim sistemi vardır. Yetişkin balıklar günde iki ila üç kez beslenirken, yarıdan yetiştirilen balıkların günde en az beş öğüne ihtiyacı vardır. Mümkün olduğunca alternatif olarak sunulması gereken çeşitli türde don, kuru ve canlı yiyecekler mevcuttur. Hindi kalbi ve sığır eti ile beslenme, özellikle protein açısından zengin ve bu nedenle de büyük ölçüde büyümeyi teşvik eden discus arkadaşları arasında yaygındır.

Eş Sakinleri

[b]Akvaryumda başka sakinleri de var mı?[/b] O zaman bu balıkların oldukça sakin ve agresif olmamasını sağlamalısınız. Aksi takdirde, hızla anlaşmazlıklara yol açabilir. Ayrıca, sıcaklık ve gıda ile baş etmek zorundalar. Uygun oda arkadaşları zırhlı kedi balığı, salyangoz ve küçük salmlers. Tavsiye edilmeyen labirent balık ve barbels gibi Asya’dan balık çoğunluğu vardır. Ayrıca, diğer döner baskınlardan ve balık ve yüzgeçli emicilerden de vazgeçmelisiniz.

Sonuç

Bu hayvanları satın almadan önce konuya dahil olun. Bazı temel şeylere sahip olun araştırın ve öğrenin.
[b]Göreceksiniz:[/b] hızla bir uzman olacaksınız ve uzun bir süre boyunca renkli ve egzotik diskin tadını çıkaracaksınız.
Bul
Cevapla
19-11-2019, Saat: 23:36,
#2
Cvp: Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?
Ortalama bir discus 55-60 Litreye ihtiyaç duyuyor benim tavsiyem cama cam bir akvaryum yapmanız ve sünger filitre almanız çünkü diğer iç filitreler çok akıntı yaptığı için discuslar pek sevmezler bu nedenle sünger filitre almanızı tavsiye ediyorum ayrıca 1 adet dış filitre veya bunun yerine sump sistemi kurmanız gerekmektedir.Işıklandırmada gralüx tavsiye ederim.Bitkili akvaryum demek hem balıklarla ilgilenmek hemde balık bakımı kadar geniş bir konu olan bitki bakımıyla ilgilenmeniz zor olacaktır.Ayrıca dekor kurarken yapmayı düşündüğünüzü tahmin ettiğim dibe kum veya çakılda çok kir tuttuğu için sudaki berraklığı kolaylıkla sağlamanız zor olacaktır,buda discuslar için pek iyi değil.Ayrıca suyunuza mango kökü koymanızda iyi olacaktır çünkü ph değerini ayarlar,discuslarda ph seviyesi 7 nin altında olması iyidir,ideal ph 6.5'dir mango kökü bu seviyeyi hep lehinize tutacaktır.Ayrıca günlük akvaryumunuzdan %20 su çekimi yapmanızda iyi olacaktır bu çekilen suyun yerine dinlenmiş ilaçlı su koymanız balıklarınızın sağlıklı kalmasını ve bakterilerin üreme hızını azaltacaktır,bu kadar ayrıntı olması sizi korkutmasın balıklarınız size alışıp elinizden yem yemeye başlayınca tüm bu yaptıklarınızı unutucaksınız,balıklarınızıda tek bir yerden bir seferde almanızı bu sebeple hastalığın önüne geçebileceğinizi umut ediyorum.Sağlıklı balıklar.
Bul
Cevapla
19-11-2019, Saat: 23:36,
#3
Cvp: Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?
Discus gerçekten çok güzel bir balık seyrine doyum olmuyor, Bitkili tankım hazır uzun zamandan beri sorunsuz sürdürüyorum içerisinde yaklaşık 10 tane melek balığım var. Bu balıkları çıkarıp 2 adet discus almayı düşünmüştüm ama bitkilerden vazgeçmem çok zor mango kökü zaten tankta mevcut eğer gerçekten bitkilerle sorun olucaksa discus tan vaz geçerim çünkü bitki akvaryumunda balık olmasa bile karşısında saatlerce vakit geçirebiliyorum.
Bul
Cevapla
19-11-2019, Saat: 23:37,
#4
Cvp: Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?
Eğer diskusları büyük boy veya eş alırsanız tanktada onları rahatsız etmiyecek yavrularını yemicek balık yoksa ürerler ancak başka balık var ola bilir bitkili akvaryumda yavru diskusların gelişimi iyi olmayacağından büyük boy diskuslar önerilir.Ama akvaryumunuz büyük ise 10 melekten büyük olduğu anlaşılıyor 2 yavru diskus iyi gelişedebilir.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi